Siewki, mewy

Siewkowe to rząd ptaków (Charadriidae) obejmujący ok. 66 gatunków. Siewki zamieszkują otwarte przestrzenie, na wybrzeżach zbiorników wodnych i terenach podmokłych. Do tej rodziny należą małe lub średniej wielkości ptaki ze stosunkowo dużą głową, krótką szyją, niezbyt długim dziobie i ze słabo rozwiniętą błoną pławną między palcami. W upierzeniu występują elementy czarne, białe, rdzawe i brązowe.

Mewy (Laridae) - rodzina ptaków z rzędu siewkowych. Obejmuje gatunki wodne (mewy, rybitwy i brzytwodzioby) zamieszkujące cały świat.

Źródło: Wielka encyklopedia PWN Warszawa 2004

 • Oferta

  Wszystkie zdjęcia zamieszczone w galeriach na tej stronie mogą Państwo zamówić w formie plików lub w postaci wydruku. Fotografie wysyłam na płycie CD/DVD lub e-mail w uzgodnionej wielkości i formacie. Zdjęcia zamieszczone w GALERII są tylko częścią mojego archiwum. Jeśli nie znaleźli Państwo tego czego szukacie - proszę o kontakt. Zapraszam do współpracy odbiorców indywidualnych, firmy i wydawnictwa.

   

  Zgodnie z przepisami prawa autorskiego i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.

 • Kontakt

  Włodek Smardz
  Fotografia Przyrodnicza

  e-mail: foto@wlodeksmardz.pl