Kraskowe, dzięciołowate

Kraskowe (Coraciiformes) - rząd ptaków obejmujących gatunki o zróżnicowanym wyglądzie, biologii i ekologii. Zazwyczaj prowadzą nadrzewny, rzadko naziemny tryb życia. Często zamieszkują w pobliżu zbiorników wodnych, tylko niektóre gatunki żyją w środowiskach otwartych: stepach, półpustyniach. Jedne z najbardziej kolorowo upierzonych ptaków, w większości występujących w strefie podzwrotnikowej.

Dzięciołowate (Picidae) - rodzina ptaków z rzędu dzięciołowych (Piciformes). Obejmuje gatunki leśne, zamieszkujące lasy całego świata. Charakteryzuje je silny, dłutowaty dziób oraz bardzo długi język.

Źródło: Wielka encyklopedia PWN Warszawa 2004

 • Oferta

  Wszystkie zdjęcia zamieszczone w galeriach na tej stronie mogą Państwo zamówić w formie plików lub w postaci wydruku. Fotografie wysyłam na płycie CD/DVD lub e-mail w uzgodnionej wielkości i formacie. Zdjęcia zamieszczone w GALERII są tylko częścią mojego archiwum. Jeśli nie znaleźli Państwo tego czego szukacie - proszę o kontakt. Zapraszam do współpracy odbiorców indywidualnych, firmy i wydawnictwa.

   

  Zgodnie z przepisami prawa autorskiego i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.

 • Kontakt

  Włodek Smardz
  Fotografia Przyrodnicza

  e-mail: foto@wlodeksmardz.pl