Grzebiące, chruściele

Grzebiące (Galliformes) - rząd ptaków obejmujący ok 280 gatunków z 6 rodzin. Są to ptaki o krępej budowie i silnych 4-palczastych nogach przystosowanych do grzebania w ziemi.Samice ubarwione skromniej od samców. Budują niedbałe gniazdo, zagniazdowniki.

Chruściele (Rallidae) - rodzina ptaków o zróżnicowanej wielkości, od wróbla do kury. Ciało bocznie spłaszczone, ogon krótki, nogi długie z długimi palcami. Zamieszkują brzegi wód, bagna, i tereny wilgotne. Prowadzą skryty tryb życia. Dymorfizmu brak lub bardzo słabo zaznaczony.

Źródło: Wielka encyklopedia PWN Warszawa 2004

 • Oferta

  Wszystkie zdjęcia zamieszczone w galeriach na tej stronie mogą Państwo zamówić w formie plików lub w postaci wydruku. Fotografie wysyłam na płycie CD/DVD lub e-mail w uzgodnionej wielkości i formacie. Zdjęcia zamieszczone w GALERII są tylko częścią mojego archiwum. Jeśli nie znaleźli Państwo tego czego szukacie - proszę o kontakt. Zapraszam do współpracy odbiorców indywidualnych, firmy i wydawnictwa.

   

  Zgodnie z przepisami prawa autorskiego i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.

 • Kontakt

  Włodek Smardz
  Fotografia Przyrodnicza

  e-mail: foto@wlodeksmardz.pl