Brodzące, blaszkodziobe

Brodzące (Ciconiiformes) to ponad 110 gatunków ptaków na świecie, głównie zamieszkujących strefę subtropikalną i tropikalną. Nieliczne występują w strefie umiarkowanej. Są to przeważnie duże ptaki, o długich szyjach, dziobach i nogach; przystosowane do brodzenia w płytkich wodach lub bagnach.

Blaszkodziobe (Anseriformes) zamieszkują wody i środowiska wodno-błotne wszystkich kontynentów. Charakteryzują się gęstym i nieprzemakalnym upierzeniem, krępą budową ciała. Ptaki te dobrze pływają, a wiele z nich też nurkuje. Poszczególne gatunki różnią się od siebie wielkością i wyglądem. Wiele blaszkodziobych to ptaki wędrowne.

Źródło: Wielka encyklopedia PWN Warszawa 2004

 • Oferta

  Wszystkie zdjęcia zamieszczone w galeriach na tej stronie mogą Państwo zamówić w formie plików lub w postaci wydruku. Fotografie wysyłam na płycie CD/DVD lub e-mail w uzgodnionej wielkości i formacie. Zdjęcia zamieszczone w GALERII są tylko częścią mojego archiwum. Jeśli nie znaleźli Państwo tego czego szukacie - proszę o kontakt. Zapraszam do współpracy odbiorców indywidualnych, firmy i wydawnictwa.

   

  Zgodnie z przepisami prawa autorskiego i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.

 • Kontakt

  Włodek Smardz
  Fotografia Przyrodnicza

  e-mail: foto@wlodeksmardz.pl