Wiewiórkowate, gryzonie

Wiewiórkowate to rodzina ssaków z rzędu gryzoni, występują na wszystkich kontynentach, oprócz Australii. Należą tu gatunki nadrzewne z długimi ogonami i niekiedy błoną lotną miedzy kończynami, a także zwierzęta naziemne z krótkimi ogonami (susły, świstaki). W większości prowadzą dzienny tryb życia, żywiąc się gł. nasionami, owocami, bezkręgowcami, jajami. Wiele z nich gromadzi zapasy na zimę.

Źródło: Wielka encyklopedia PWN Warszawa 2004

 • Oferta

  Wszystkie zdjęcia zamieszczone w galeriach na tej stronie mogą Państwo zamówić w formie plików lub w postaci wydruku. Fotografie wysyłam na płycie CD/DVD lub e-mail w uzgodnionej wielkości i formacie. Zdjęcia zamieszczone w GALERII są tylko częścią mojego archiwum. Jeśli nie znaleźli Państwo tego czego szukacie - proszę o kontakt. Zapraszam do współpracy odbiorców indywidualnych, firmy i wydawnictwa.

  Organizacjom przyrodniczym, szkołom udostępnię moje fotografie nieodpłatnie.

  Zgodnie z przepisami prawa autorskiego i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.

 • Kontakt

  Włodek Smardz
  Fotografia Przyrodnicza

  e-mail: foto@wlodeksmardz.pl