Drapieżne

Drapieżne to kosmopolityczny rząd ssaków współcześnie reprezentowanych przez 270 gatunków, w Polsce 20. Obejmuje m.in. łasicowate, psowate, kotowate, niedźwiedziowate, płetwonogie i inne. Ssaki drapieżne to niezbędny składnik naturalnych ekosystemów, utrzymujący w nich równowagę, poprzez ograniczanie liczebności osobników słabych i chorych. Odznaczają się dużym poziomem inteligencji, niektóre zostały oswojone przez  człowieka.

 

Źródło: Wielka encyklopedia PWN Warszawa 2004

 • Oferta

  Wszystkie zdjęcia zamieszczone w galeriach na tej stronie mogą Państwo zamówić w formie plików lub w postaci wydruku. Fotografie wysyłam na płycie CD/DVD lub e-mail w uzgodnionej wielkości i formacie. Zdjęcia zamieszczone w GALERII są tylko częścią mojego archiwum. Jeśli nie znaleźli Państwo tego czego szukacie - proszę o kontakt. Zapraszam do współpracy odbiorców indywidualnych, firmy i wydawnictwa.

  Organizacjom przyrodniczym, szkołom udostępnię moje fotografie nieodpłatnie.

  Zgodnie z przepisami prawa autorskiego i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.

 • Kontakt

  Włodek Smardz
  Fotografia Przyrodnicza

  e-mail: foto@wlodeksmardz.pl